Miło mi poinformować, że w dniu 24.08.2013 uczestniczyłem w Festiwalu Szant i Piosenki Żeglarskiej BOSZKOWO FEST. Tym razem udało mi się wywalczyć III MIEJSCE.

 

 

 

Moja przygoda z muzyką i piosenką trwa odkąd tylko pamiętam.

Na dobre zaczęło się w szkole średniej, gdzie grałem i śpiewałem w szkolnym zespole o wdzięcznej nazwie „STOKROTKA”. Równocześnie próbowałem swoich sił w tzw.  mszach beatowych w pobliskim kościele parafialnym. Zaczęły się też pierwsze koncerty w Domach Kultury.

Niestety po szkole średniej, jak wielu młodych chłopaków, wzięto mnie w „kamasze”. Na szczęście wojsku nie była obca muzyka i mogłem dalej rozwijać swoje umiejętności. Może nie były to moje klimaty, ale co najważniejsze, mogłem dalej grać i śpiewać. Wojsko uczyło dyscypliny i dbało o warsztat muzyczny.

Po odbyciu służby wojskowej wróciłem do „cywilnej” muzyki grając z różnymi zespołami i w najróżniejszych miejscach. Miałem też dłuższe przerwy, wiadomo żona, dzieci, ale muzyka i gitara była zawsze ze mną.

Wreszcie na początku 2004 roku rozpoczęła się moja przygoda z piosenką żeglarską i szantami, chociaż ciągle zakochany jestem w bluesie.

Początek to grupa „MJM SPINAKER”. Później to w większości występy solowe i udział w różnych festiwalach i konkursach, chociaż występuję też , z towarzyszącymi mi muzykami. Swoje występy opieram na własnej twórczości, ale chętnie też sięgam po utwory z repertuaru Andrzeja Koryckiego, Jerzego Porębskiego, Starych Dzwonów, EKT Gdynia czy Czterech Refów.

 

ROK 2009

             FESTIWAL W KĘDZIEŻYNIE-KOŹLU

             XXIX OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE Z PIOSENKĄ

  ŻEGLARSKĄ „RAFA”- II MIEJSCE                   

              IV SZANTA CLAUS FESTIVAL – POZNAŃ – WYRÓŻNIENIE

              XXIV FESTIWAL PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ „KOPYŚĆ” –

II MIEJSCE

 

ROK 2010

            PORT PIEŚNI PRACY-TYCHY

            PRZEGLĄD PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ „TRATWA”

            I SKARŻYSKIE SPOTKANIA Z PIOSENKĄ ŻEGLARSKĄ

            XXV FESTIWAL PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ „KOPYŚĆ” –

 III MIEJSCE I KOMINKOWE SPOTKANIA SZANTOWE –

 KLUB  ROXY (koncert charytatywny)

 

SZANTYNALIA 2010- CZĘSTOCHOWA

         

            ROK 2011

            SZANTYNALIA2011 – PORAJ-JASTRZĄB

 

ROK 2012

            FESTIWAL PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ „KOPYŚĆ”

WYRÓŻNIENIE

            SZANTYNALIA 2012 – TAWERNA SPINAKER.

 

Oprócz konkursów i festiwali można mnie było posłuchać na koncertach w Częstochowskich klubach – TAWRNA PORT, ONE WAY, KLUB MUZYCZNY „ASK”  i innych. Najczęściej w sezonie żeglarskim gram w mojej ukochanej „TAWERNIE SPINAKER” na terenie Ośrodka Żeglarskiego  „ZEFIR-DRAKKAR”  nad zalewem w Poraju gdzie serdecznie zapraszam. Zawsze staram się, żeby publiczność bawiła się razem ze mną, co nie raz trwa do białego rana.