Położona w miejscowości Jastrząb  na terenie MARINY PORAJ stanowi nieodzowny element żeglarskiego środowiska. Tawerna znajduje się nad samym brzegiem „Porajskiego Jeziora”. Czynna jest od maja do października. „Spinaker”  słynie z cotygodniowych koncertów szant i piosenki żeglarskiej, oraz wspaniałej  atmosfery. Warto zajrzeć tutaj chociażby w celu poznania tradycji żeglarskiej kultywowanej i pielęgnowanej przez kapitana i bosmana tawerny.

W Spinakerze bardzo często goszczą kapitanowie żeglugi wielkiej oraz kapitanowie jachtowi. Często zaglądają tu żeglarze, którzy zwiedzili różne zakątki świata, a także ci którzy opłynęli  Horn o czym chętnie opowiadają przy najlepszym na świecie piwie. Gdyby przy tych opowieściach, któryś z żeglarzy poczuł zbyt mocne kołysanie, na terenie ośrodka można wynająć pokój.

Tawerna oferuje również  pełne wyżywienie obfitujące w różne przysmaki, także warto tu się wybrać na cały dzień, którego zwieńczeniem będzie wspólne śpiewanie szant i piosenek żeglarskich nie rzadko do białego rana. SERDECZNIE ZAPRASZAM.